SEO optimizacija 2019

2019-02-03 16:57   Peržiūros : 168   Spausdinti


Didelių pokyčių Google algoritmuose 2018 metais neįvyko. Laimėjo tie, kas bandė prisitaikyti prie natūralių Google norų - kotiruoti kokybišką ir įtraukiantį turinį. Tiesa, keliems portalų savininkams šoko įvarė liepos pabaigoje pasirodęs "mediko" algoritmas. Tačiau po mėnesio normaliai veikusių tinklapių situacija atsistatė. 2019 metais, manau, turėtų išaugti konkurencija dėl aukščiausios kokybės backlinkų. Kadangi vidinį SEO jau daugmaž  tvarkingai moka naudoti visos SEO įmonės, aukštos kokybės backlinkai tampa konkurenciniu pranašumu.

Taip pat jau ima ryškėti ilgalaikių SEO veiksmų poveikis. Pavyzdžiui, prekinio ženklo žinomumas, kuris didina spaudžiamumą, o tai savo ruožtu kelia jį į geresnes pozicijas.

Medic algoritmas - "atjauninkim" turinį

SEO optimizacija

Rugpjūčio mėnesį imtas naudoti  medic algoritmas, taip pavadintas dėl to, jog daugiausia pokyčių pajuto medicininiai ( YMYL)portalai.  Vis dėl to algoritmo poveikis nedaug skyrėsi nuo tradicinio "gripo". "Ligos" eiga pernelyg standartinė ir gydymas, panašu, suveikė tas pats: iš paieškos buvo pašalintas vedantysis turinys, kuris buvo senokai neatnaujintas. Atnaujinus turinį situacija grįžo atgal.

Google medic update google mediko algoritmas 2018

Staigus medic update poveikis rugpjūčio pradžioje buvo tiesiog išjungęs portalą. Atnaujinus turinį, jį iškėlus į titulinį puslapį, situacija grįžo į pradinę padėtį. Visai tikėtina, kad situacija išsilygino ir be to.

google medic algoritmo poveikis anonsas.lt

Medicininio turinio situacija Anonsas.lt portale tuo pačiu laikotarpiu. "Gripai" buvo pastebėti jau seniau. Dažniausiai eliminuojamas populiarus, bet seniai neatnaujintas turinys. Turinį atnaujinus, situacija atsistato į pradinę padėtį.

SEO optimizacija reiškia, kad turinys turi būti reguliariai atnaujinamas. Populiariausias turinys bent porą kartų per metus turi būti iškeliamas į aukšto reitingo pozicijas. Pozityviai žiūrima į gilesnius pokyčius - datos ir turinio atnaujinimą. Sukuriamos aukšto reitingo pozicijos, kurias Google robotai dažnai tikrina. Geriausiai pasiteisina vienas ar keli blokai tituliniame puslapyje su pastoviai keičiamu turiniu. Kuo dažniau keičiama, tuo geriau bus "ištampytas" reitingas. Tačiau dedamas turinys turi būti  kokybiškas, tolygus "jauninamam" turiniui.

Daug tarptautinių SEO specialistų susiejo "mediko" algoritmą su YMYL puslapių (sveikata, vaikai, finansai ir kiti, galintys svarbią įtaką žmogui padaryti puslapiai) optimizacija. Laikantis patarimų reikėtų tokius puslapius padaryti patikimesnius - nurodyti kompetetingus autorius, cituoti autoretetingus šaltinius. Reikėtų į tai atkreipti dėmesį. Gali taip būti, kad tai buvo testas ir išjungtas dėl kilusio nepasitenkinimo bangos. Tai taip pat galėjo būti priežastis, kodėl nenukentėjo Anonsas.lt sveikatos puslapiai.

Premium backlinkai

Backlinkų sudėliojimas į stiprius katalogus išlieka vienu iš bazinių elementų, siekiant sukurti bendrą tvarkomo www. reitingą. Tačiau tai daro praktiškai visi ir, kai tenka konkuruoti dėl stipriausių frazių, tai neprideda konkurencinio pranašumo. Konkurencinį pranašumą suteikia keli itin aukštos kokybės backlinkai.

Vietos aukštos kokybės backlinkams reikia ieškoti ne www, bet konkrečiame URL. Pastebėjau, kad labai gerai veikia URL, kurie išlindę su norimomis ar panašiomis frazėmis į aukščiausias Google paieškos pozicijas.

Pabandysiu iliustruoti, kas yra vertingi URL  nagrinėdamas vieną situaciją. Ji nėra iki galo įgyvendinta, dar nestabilioje stadijoje, tačiau pavyzdžiu ją imu dėl to, kad papildomam kėlimui naudoti tik pemium backlinkai.

Reklama google

Spalio mėnesį Visasverslas.lt portale pradėjome projektuką siekiant iškelti turinį su raktinėmis frazėmis  "Google reklama" ir " Reklama Google". Prieš tai šia sričiai sustiprinti parašiau kelis straipsnius apie reklamą Google. Parašius bazinį straipsnį, jis buvo iškeltas trečiame Google puslapyje per vidurį. Tai parodė pasiektą srities reitingą, salyginai silpną. Google davė mažą įvertinimą Visasverslas.lt  Google reklamos srityje.

Anksčiau parašyti straipsniai konkuravo su baziniu straipsniu, todėl į juos įdėti bazinio straipsnio backlinkai. Nauja peržiūra pakėlė straipsnį į antro puslapio apačią, nes dabar Google algoritmas bazinį straipsnį įvertino kaip dominuojantį. Kartais dėl dominavimo Google gali nepakakti backlinkinio paaiškinimo, tada gali tekti "žudyti" straipsnius padarant redirektus. Veiksmas gana rizikingas SEO.

Taip pat buvo parašytas donorinis straipsnis  Asa.lt apie statybinių medžiagų reklamą Google. Su šia raktine fraze straipsnis iškilo Google, įdėtas dominuojančio straipsnio backlinkas. Veiksmas pakėlė bazinį straipsnį per kelias pozicijas. 
Po savaitės Agrozinios.lt  buvo įdėtas straipsnis "Žemės ūkio produktų reklama Google". Įkeltas backlinkas, pasistūmėjo bazinį straipsnį "Reklama Google" iki antro puslapio viršaus, bet su fraze "Google reklama" liko apačioje.

Anonsas.lt buvo parašytas straipsnis su trijų žodžių fraze "Maisto reklama Google". Į iškeltą straipsnį buvo sudėti backlinkai.
Yra toks gana kritinis momentas kai Google "pastebi", jog kažkas aktyviai kyla. Tai gali būti pabaiga arba nauja pradžia. Po  straipsnio "Maisto reklama google" įdėjimo į Anonsas.lt,  dominuojantis straipsnis buvo pašalintas iš Google paieškos. Svartoma buvo apie savaitę. Po to "reklama Google" iškelta į pirmo puslapio 7- 8 poziciją, o "Google reklama" yra 11 - 14 pozicijoje antrame puslapyje.

SEO optimizacija su premium backlinkais turi problemų - labai mažai yra likusių laisvų pozicijų pirmajame Google puslapyje, kur galima būtų į turinį įdėti savo backlinką. Tenka ieškoti stiprių www, su kuriais būtų galima iškelti turinį ir į jį vėliau įdėti backlinkus. Tikėtina, kad premium backlinko kaina išaugs iki 400 - 600 eurų.

Kokybiškas turinys

Apskritai imant, turinio kokybė 2018 metais Google paieškoje buvo svarbi. Ji ir toliau išlieka pagridniniu baziniu veiksniu SEO optimizacijoje. Kol kas tai yra ir konkurencinis pranašumas, nes dauguma turinio vis dar "neišlenda" iš SEO straipsnių lygio. Google labai atidžiai stebi skaitytojų įtraukimą, tai yra, turinyje praleistą laiką. Konkurencinę kovą laimės tie, kieno turinyje lankytojas praleidžia daugiau laiko. 

SEO optimizacija su kokybišku turiniu - tai originalus, prasmingas turinys. Būtinos kokybiškos ir originalios nuotraukos. Prie iškėlimo ir aukšto reitingo prisideda ir susijusio originalus video turinio integravimas. Tikėtina, kad medic algoritmas yra nuoroda naujai krypčiai kai bus vertinamas žinomų autorių turinys.

Teisingi raktinių frazių ir aprašymų parinkimai

Teisingas www, URL aprašymai išlieka labai svarbiu ir savaime suprantamu SEO optimizacijos veiksmu. Techniškai tai moka atlikti praktiškai visi SEO specialistai. Dažniausios klaidos pasitaiko teisingame raktinių frazių ir jų derinių parinkime. Teisūs tie, kurie sako, jog duomenys - šių dienų nafta. 
Raktinės frazės vertė tiesiogiai proporcinga tos srities užklausų kiekiui. Taip pat atsižvelgiama, kokią šių frazių konversija. Pavyzdžiui, daugybę užklausų gali turėti abstrakčios frazės, tačiau pardavimų bus nedaug, o investicija į tokios frazės iškėlimą bus didelė. Daug labiau apsimoka iškelti keletą mažiau populiarių, bet artimesnių pirkimo momentui raktinių frazių.

Kiek sudėtingiau  tokius aprašymus, kuriuos spaustų, paruošti kiekvienai raktinei frazei. Paspaudimų procentas labai svarbus Google vertinime. Be pozicijos paieškoje paspaudimus didina:

*Prekinio ženklo žinomumas;
*Artima data;
*Aprašymo atitikimas ieškomai frazei;

SEO optimizacija google

Ilgus metus SEO specialistai rekomenduoja programuoti, kad aprašyme pirmiausia būtų rodoma raktinė frazė, po to - įmonė, kaip mėlynoje nuorodoje. Tai turi teigiamą įtaką iškėlimui. Tačiau, kai taip pat elgiasi visi, tai praranda konkurencinį pranašumą. 
Tuo tarpu įmonės iškėlimas į priekį (raudonos rodyklės)  labai daug prisideda prie prekinio ženklo žinomumo (Brand Awareness). O tai jau vienas iš lemiamų veiksnių lankytojo pasirinkime spaudžiant. Taip pat ir bendrai prekinio ženklo formavimui bei stiprinimui. Įsivaizduokite, kad nuorodą su prekiniu ženklu pamato apie 15 mln. kartų per metus. Tai mūsų vidutinio portalo skaičius. Reiškia apie 60- 70 procentų specializuotos auditorijos susipažino su prekiniu ženklu 20- 25 kartus. To su televizija nepasieksi.

SEO optimizacija aprašymuose - reiktų mąstyti ne tik apie trumpalaikį tiesioginio iškėlimo rezultatą. Gaunami reklaminiai rezultatai  ilgalainiui daro įtaką iškėlimui. Pavyzdžiui, įmonės pavadinimas nuorodos pradžioje šiek tiek sumažina SEO optimizaciją, tačiau pavadinimo per laiką suformuotas aukštesnis Brand Awareness bėgant laikui didina spaudžiamumą. Išaugęs spaudžiamumas aukština poziciją Google ir po kurio laiko Brand Awareness tampa stipresniu SEO optimizacijos veiksniu nei informacijos išdėstymas pavadinime.

Nenagrinėtos tos SEO optimizacijos sritys, kurios savaime suprantamos.

Faktoriai, turintys įtakos kėlimui į geresnę poziciją Google paieškoje:

1. Įtraukiantis turinys, ilgas laikas, skaitymas ar peržiūra iki pabaigos;

2. Turinio ir nuotraukų originalumas, jų aprašymų sutapimas, maksimaliai tikslūs aprašymai;

3. Premium Backlinkai, turinio ir prekės ženklo sąsajos su kitu turiniu, esančiu stiprų reitingą turinčiuose portaluose;

4. Turinio spaudžiamumas Google paieškoje;

5. Tinklapio srities reitingas ir sąsajos su kitais srities resursais;

6. Tinklapio reitingas ir sąsajos su panašios srities resursais;

7. Srities specializacija pagal komercinio/pasirinkimo etapo raktine frazę ir jos sąsajos su turiniu srities portaluose;

8. Sąsajos su Youtube turiniu;

9. Tinklapio saugumas (https);

Stabilūs, poziciją išlaikantys faktoriai:

1. Integracija su mobiliuoju telefonu, nors didelės reikšmės didžiajai produktų daliai Google neteikia;

2. Užsikrovimo greitis;

3. Nuorodos socialiniuose tinkluose;

4. Vidiniai aprašymai tinklapyje, jų tikrai negalima pamiršti;

Žemėjančios svarbos faktoriai

1. Backlinkai forumuose ir kataloguose, silpnėjantis veiksmo efektyvumas;

2. Vidiniai aprašymai;

Dar neveikiantys, bet galimi ateityje faktoriai:

1. Turinio autoriaus vertė ( YMYL mediko algoritmo testas)

Sergėjus Jeriomenko

 Kategorijos: Reklama ir žiniasklaida, Interneto ir turinio marketingo, SEO, SEM paslaugos, Google adwords paslaugos, Interneto marketingo paslaugos, SEO paslaugos, Skaitmeninės rinkodaros agentūros, Žiniasklaidos planavimo ir pirkimo agentūros, Interneto reklama, Sergejaus Jeriomenko profilis apie reklamą
Visasverslas.lt pristato